4434634. SAPPHIRE & DIAMOND klyngering.
En oval klyngering med blå safir og rund brillantslebne diamanter, med gaveæske
Safir ædelsten: naturlig; ovalskåret; 1.00 karat ca; mørkeblå; klosæt
Diamanter: naturlige; 10 x runde brillantslebne; 0,81 karat; M-N/god SI ca.; klosæt
Ring: hoved måler 14 x 11 mm; 9k gult guld, som stemplet; 4,0 gram
Ringstørrelse: N (UK), 54 (EU)
Æske: kamelfarvet med cremefarvet interiør; 57,3 gram.