ET VINTAGE TYSK JUBILÆUMSUR.

ET VINTAGE TYSK JUBILÆUMSUR.
4433091. ET VINTAGE TYSK JUBILÆUMSUR.

Under en erstatningsplastikkuppel er urskiven med romertal og torsionspendul omgivet af tre forgyldte metalfigurer af Hercules, alle forbundet via et kædeled. Fremstillet af Kern, Tyskland. Højde 21cm x Diameter 15,5 cm.

Generel alder og slid på håndteringen, nogle mærker og ridser. Solgt som uprøvet, funktionalitet ikke garanteret.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 319