BIEDERMEIER KRUS.

BIEDERMEIER KRUS.
4431146. BIEDERMEIER KRUS.

1. Anden halvdel af den 19. Århundrede, farveløst glas, honningbrunfarvet, rigt hak og sfæriske snit, matskårne repræsentationer på ansigtet.

Målinger:
- Højde: ca. 14.3 cm
- Diameter: ca. 9,8 cm
- Vægt: ca. 530 g.

- meget god stand.

Få foretaget en gratis vurdering!
4431146. BIEDERMEIER KRUS.

Målinger:
- Højde: ca. 14.3 cm
- Diameter: ca. 9,8 cm
- Vægt: ca. 530 g.

- meget god stand.

Antal besøg: 295