OSCAR REUTERSVÄRD. MALERIER, 3 stk, farvelitografier 37/99, signeret Oscar Reutersvärd, abstrakte figurer.
442928. OSCAR REUTERSVÄRD. MALERIER, 3 stk, farvelitografier 37/99, signeret Oscar Reutersvärd, abstrakte figurer.
Oscar Reuterswärd (1915-2002).
Indrammet og glaseret.
Tre ark fra en mappe, mappen (60x80 cm) medfølger.
Dateret 1986.
Blå/grå figur: billedstørrelse 55x39 cm, rammestørrelse 78x60 cm.
Rød figur: billedstørrelse 55x39 cm, rammestørrelse 78x60 cm.
Gul figur: billedstørrelse 55x39 cm, rammestørrelse 78x60 cm.
Indrammet og glaseret.
Dateret 1986.