Sidebord, engelsk stil, 20. århundrede.

4428335. Sidebord, engelsk stil, 20. århundrede.

sidebord i mahogni med ottekantet top, betrukket i grønfarvet læder med guldpresset kant og central rustning. Disken forsynet med to skuffer. Søjlefødder med tre bøjede ben afsluttet med løvefødder på hjul.
Højde ca. 60 cm, bredde over hjørner ca. 50 cm.

slitage, slid og mærker.

Få foretaget en gratis vurdering!

slitage, slid og mærker.

Antal besøg: 228