KERAMIK, 5 dele, Rörstrand, Uppsala/Ekeby, Arabien.

442820. KERAMIK, 5 dele, Rörstrand, Uppsala/Ekeby, Arabien.

FODSKÅL, keramik, Uppsala/Ekeby, højde 13 cm, diameter 22 cm.
VASE, keramik, "Primavera" Gertrud Lönegren, Rörstrand, højde 22,5 cm, diameter 20 cm.
VASE, keramik, "Primavera" Gertrud Lönegren, Rörstrand, højde 32 cm, diameter 22 cm.
VASE, keramik, signeret Gunnar Nylund, Rörstrand, højde 22 cm, 13 x 10,5 cm.
PLADE, keramik, blomstermønster, Arabia, Finland HLA/SL, diameter 23,5 cm.

Brugsslitage, Kantstødt i en vase.

Få foretaget en gratis vurdering!

Herrljunga Auktionsverk
Antal besøg: 1.452