HUGO CARLBERG. TRE TRÆSNIT OG EN MONOTYPE, SIGNERET.
4427621. HUGO CARLBERG. TRE TRÆSNIT OG EN MONOTYPE, SIGNERET.
1.„Stormweather“ eksempeltryk, signeret og dateret 1933, med dedikation.
Billeddimensioner: 25 X 26,5 cm
Rammemål 36,5 X 42 cm
2. „Fra en lille by“, håndaftryk, signeret og dateret 1933, med dedikation.
Billeddimensioner: 14,5 X 18 cm
Rammemål 26 X 330 cm
3. „Vinter i Småland“, signeret.
Billeddimensioner: 24 X 29,5 cm
Rammemål: 35 X 42 cm
4. Monotype i farve, signeret og dateret 1938.
Billeddimensioner: 11 X 12,5 cm
Rammemål: 27 X 35 cm.
Rammemål 36,5 X 42 cm
Rammemål 26 X 330 cm
Rammemål: 35 X 42 cm
Rammemål: 27 X 35 cm.