4427118. EN STOR SAMLING AF SØLVBELAGTE GENSTANDE.
Inkluderer et sæt knive og gafler med 12 pladser i træhylster (kassen måler højde 6 cm x bredde 34 cm x dybde 26,5 cm), underlag, tesæt, et tredelt folieindgraveret tesæt (tekande, skål med dobbelt håndtag og kande), indgangs-/serveringsfade, tredelt cruetsæt og andre relaterede genstande osv. Se venligst online billeder.
Generel alder og brugsslitage, med nogle mærker, ridser og pladetab osv. Steder. Nogle stykker er muligvis ikke komplette, se online billeder.