GUNNAR CYRÉN. Skål, „Sofiero“, ternet krystal, Orrefors.

4425023. GUNNAR CYRÉN. Skål, „Sofiero“, ternet krystal, Orrefors.

Højde 14, diameter 23 cm
Med påskriften „For strenghed og retfærdighed i rigets tjeneste“ Mærket med: Orrefors
Signeret: Gunnar Cyren Orrefors
Leveres med trækasse.

Mindre slitage, overfladesnavs.

Kunstner/designer

Gunnar Cyrén (1931–2013)

Få foretaget en gratis vurdering!

Højde 14, diameter 23 cm
Leveres med trækasse.

Kunstner/designer

Gunnar Cyrén (1931–2013)

Antal besøg: 250