England, fritstående, 1900-tallet, mahogni fineret, 9 skuffer, nøgle medfølger, forsænket grøn skriveblok, top aftagelig, længde 122 cm, højde 77, dybde 62, højde på stole 85 cm, stol med label Bowling´s of Tenby.
skiven med Brugsslitage, underlag med enkelte steder slidt læder.