SPISESÆT, 46 dele, porcelæn, "Sylvia", Rörstrand.

442387. SPISESÆT, 46 dele, porcelæn, "Sylvia", Rörstrand.

20 flade tallerkener, diameter 24,5 cm.
14 tallerkener, 21 cm.
9 dybe tallerkener, 20 cm.
1 serveringsfad, længde 30,5 cm.
2 serveringsfade, længde 36 cm.

1 flad og 1 dyb med Kantstødt. Del med fabrikationsfejl/revne på undersiden af bundringen.
Enkelte dele med kraftigere slid og ridser. Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

14 tallerkener, 21 cm.
9 dybe tallerkener, 20 cm.

Antal besøg: 1.158