20 flade tallerkener, diameter 24,5 cm.
14 tallerkener, 21 cm.
9 dybe tallerkener, 20 cm.
1 serveringsfad, længde 30,5 cm.
2 serveringsfade, længde 36 cm.
1 flad og 1 dyb med Kantstødt. Del med fabrikationsfejl/revne på undersiden af bundringen.
Enkelte dele med kraftigere slid og ridser. Brugsslitage.
14 tallerkener, 21 cm.
9 dybe tallerkener, 20 cm.