VASER, 2 stk, "Laholm", Lars Thorén, Rörstrand.

442316. VASER, 2 stk, "Laholm", Lars Thorén, Rörstrand.

Hvidglaseret tøj malet med engblomster Vase med udspændt kant, højde 27 cm Hængende vase, højde 17 cm Begge stemplet med enkelt kronet R og vasen ligeledes med signatur.

Brugsslitage med mærker Ujævnheder fra fremstilling Den hængende vase med aldersrevner.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 5.220