Gulvur/Moraklocka, malet træ, dateret 1846.

4421101. Gulvur/Moraklocka, malet træ, dateret 1846.

Urskive markeret, AAJ, Mora.
Nøgle/krumtap til urværk medfølger.
Pendul og 2 stykker lodde.
Højde ca 204 cm.
Bredde ca. 62 cm.
Dybde ca. 25 cm.

Brugsslitage, overfladesnavs.

Få foretaget en gratis vurdering!

Urskive markeret, AAJ, Mora.
Pendul og 2 stykker lodde.
Højde ca 204 cm.
Bredde ca. 62 cm.
Dybde ca. 25 cm.

Brugsslitage, overfladesnavs.

Antal besøg: 289