442016. MEKANISK LEGETØJ, 2 stk, travekipa og chimpanse.
Travekipage mærket DGM Germany og umærket chimpanse spiller musik, chimpansens højde 21,5 cm, højden på travekipagen 9,5 cm, længde 17 cm.
Brugsslitage, nøgle til travkappen mangler, chimpansens tønde med bule.