Sofa, neo-rococo, 19./20. århundrede.

4419002. Sofa, neo-rococo, 19./20. århundrede.

Tekstilbetræk med plantemønstre og hængende frynser. Drejede ben i udbenet træ. To karruseller. Sædehøjde 45 cm.
Dimensioner 145 x 80 cm, højde 75 cm.

Brugsslitage. Mindre pletter. Vipperne er faldet nogle steder.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 375