THORVALD RYGAARD. Norrlandslandskab med elgtyr.

44159. THORVALD RYGAARD. Norrlandslandskab med elgtyr.

Olielærred 55X90 cm signeret og dateret 1934.

Kluden er lidt snavset.

Kunstner/designer

Thorvald Rygaard (1872–1939)

Få foretaget en gratis vurdering!

Kluden er lidt snavset.

Kunstner/designer

Thorvald Rygaard (1872–1939)

Antal besøg: 1.484