4415521. ET MAHOGNI CIRKULÆRT SOFABORD.
med udskåret og støbt blad- og bølgedekoration, alle hævet på spadefødder, 61 cm dia x 47 cm høj.
Nogle vand- og ringmærker ovenpå. En vis variation af farve og fading. Nogle mindre tab ved støbning. Andre slag, skrammer, ridser, mærker og slid, der svarer til alder og brug.