SEJLBÅDstud, rubiner & diamanter.

4413603. SEJLBÅDstud, rubiner & diamanter.

En sølvforgyldt knaphulsstift i design af en sejlbåd, sat med rubiner og diamanter

Røde rubin ædelstene: naturlige; 6 x firkantet trinskåret; 0,27 karat i alt; kanalsæt

Diamanter: naturlige; 28 x rosa og blandet rundskåret; 0,16 karat i alt; pave-sæt

Stud: mål, 17 x 15 mm; montering med stolpe og fjedret skive tilbage; sølvforgyldt som testet og stemplet „925"; 2,3 gram

Præsentationsboks: to stykke; sort; 10,5 gram.

Som ny, god.

Få foretaget en gratis vurdering!

Som ny, god.

Antal besøg: 164