En sølvforgyldt knaphulsstift i design af en sejlbåd, sat med rubiner og diamanter
Røde rubin ædelstene: naturlige; 6 x firkantet trinskåret; 0,27 karat i alt; kanalsæt
Diamanter: naturlige; 28 x rosa og blandet rundskåret; 0,16 karat i alt; pave-sæt
Stud: mål, 17 x 15 mm; montering med stolpe og fjedret skive tilbage; sølvforgyldt som testet og stemplet „925"; 2,3 gram
Præsentationsboks: to stykke; sort; 10,5 gram.
Som ny, god.