IVAN JORDELL. STILLEBEN, OLIE PÅ LÆRRED.

4408739. IVAN JORDELL. STILLEBEN, OLIE PÅ LÆRRED.

Stilleben skildrer bord med buste og reol, signeret men ikke dateret.
Ramme: 84,5 cm x 93 cm
Dagmål: 70 x 78 cm.

Nogle knitrer i de lysere farvedele
Farvetab på ramme.

Kunstner/designer

Ivan Jordell (1901–1965)

Få foretaget en gratis vurdering!

Ramme: 84,5 cm x 93 cm
Dagmål: 70 x 78 cm.

Farvetab på ramme.

Kunstner/designer

Ivan Jordell (1901–1965)

Antal besøg: 341