SKULPTURER, 4 stk, glas, Kosta Boda og Reijmyre, til naturbeskyttelsesorganisationer, anden halvdel af det 20. århundrede.

440873. SKULPTURER, 4 stk, glas, Kosta Boda og Reijmyre, til naturbeskyttelsesorganisationer, anden halvdel af det 20. århundrede.

Designet af Paul Hoff og Paul Slominski. Lavet hos Kosta og Reijmyre Glasbruk, på vegne af Svenskt Glas i samarbejde med europæiske naturbeskyttelsesorganisationer. Begrænsede eksemplarer. Kommer i original emballage med certifikat.
"Sildestim", længde 15,5 cm.
"Ørred", længde 15 cm.
"Karpe", længde 14,5 cm.
"Sutare", længde 16 cm.

Brugsslitage, emballage og kuverter med blækskrift efter sælger.

Få foretaget en gratis vurdering!

"Sildestim", længde 15,5 cm.
"Ørred", længde 15 cm.
"Karpe", længde 14,5 cm.
"Sutare", længde 16 cm.

Antal besøg: 1.237