JOŽE CIUHA. Akvareller, 6 stk.

4408574. JOŽE CIUHA. Akvareller, 6 stk.

Proveniens. Ifølge sælgeren var familien venner med kunstneren og hans kone. De besøgte familien ved flere lejligheder Stockholm, Värmdö i løbet af 1960'erne. Tegninger malet under hans ophold i Värmdö.
Bladmål i alt ca. 29 x 21 cm.

Betingelse for brug.

Få foretaget en gratis vurdering!

Bladmål i alt ca. 29 x 21 cm.

Betingelse for brug.

Antal besøg: 293