440831. SERVIS, 86 dele, porcelæn, Rosenthal, Tyskland, 20. århundrede.
24 madtallerkener, 12 dybe tallerkener, 12 entrétallerkener, 12 tallerkener, 4 serveringsskåle, 5 serveringsfade, sauceskål, kande, 12 kaffe/ruskindskopper, kaffe/ruskindskande, sukkerskål, flødekande.
Brugsslitage.