DALI, SALVADOR (1904 FIGUERES - 1989 EBENDA). Efter. "Kvinde med hoved af roser".
440683. DALI, SALVADOR (1904 FIGUERES - 1989 EBENDA). Efter. "Kvinde med hoved af roser".
Litografi på håndlavet papir, 66 x 50,5 cm, begrænset oplag på 2000 eksemplarer, signeret, håndnummereret, redaktør: Atelier Jobin, Paris 1984, herkomst: fransk forlags resolution.