GRETA GERELL. „Skagersbrunn“.

GRETA GERELL. „Skagersbrunn“.
4405010. GRETA GERELL. „Skagersbrunn“.

Blandet teknik på papir, 34 x 17 cm, inklusive ramme 36 x 19 cm. Signeret og dateret Greta Gerrell 1918.

Ikke undersøgt uden for rammen, fugtpletter i nederste billedkant.

Kunstner/designer

Greta Gerell (1898–1982)

Tema

Greta Gerell - an artistry

Få foretaget en gratis vurdering!

Kunstner/designer

Greta Gerell (1898–1982)

Tema

Greta Gerell - an artistry

Antal besøg: 582