GUNNAR ANDER. KANDELABER, YSTAD METAL.

4402414. GUNNAR ANDER. KANDELABER, YSTAD METAL.

Seks arme og lysestage.
Bundmærket.
Højde: 26,5 cm.
Længde: 28,5 cm.
Bredde: 6,5 cm.

Brugsslitage, stearinlysrester, ridser, alt garvet.

Kunstner/designer

Gunnar Ander (1908–1976)

Få foretaget en gratis vurdering!

Seks arme og lysestage.
Bundmærket.
Højde: 26,5 cm.
Længde: 28,5 cm.
Bredde: 6,5 cm.

Kunstner/designer

Gunnar Ander (1908–1976)

Antal besøg: 489