TÆNDINGSSTOP. E.Wikgren, to stykker, P.F. Wigholm, 1800-tal.
4400760. TÆNDINGSSTOP. E.Wikgren, to stykker, P.F. Wigholm, 1800-tal.
17cm høj, 20cm til tommelfingergrebet. Diameter i bunden 13 cm.
4 stemplet. Cisileret blad/blomsterindretning på begge
E. Wigren 1833 Nyköping
PF Wigholm 1853 Arboga.
Brugsslitage, let stød ved hængslet på E.W-stopperen.
E. Wigren 1833 Nyköping
PF Wigholm 1853 Arboga.