TÆNDINGSSTOP. E.Wikgren, to stykker, P.F. Wigholm, 1800-tal.

4400760. TÆNDINGSSTOP. E.Wikgren, to stykker, P.F. Wigholm, 1800-tal.

17cm høj, 20cm til tommelfingergrebet. Diameter i bunden 13 cm.
4 stemplet. Cisileret blad/blomsterindretning på begge
E. Wigren 1833 Nyköping
PF Wigholm 1853 Arboga.

Brugsslitage, let stød ved hængslet på E.W-stopperen.

Få foretaget en gratis vurdering!

E. Wigren 1833 Nyköping
PF Wigholm 1853 Arboga.

Antal besøg: 133