440069. MINIATURE SERVICE, 7 dele, sølv og turkis, bl.a. Navajo-værk, det 20. århundrede. Vægt 32 gram.
Bakke med utydeligt mesterstempel, længde 11,5 cm. Servicedele, højde 0,8 - 3 cm.
Saltske, 830 sølv, Finland, længde 6 cm.
Brugsslitage, bakke med buler.