SVAMPESKE. 2 stk. Sølv, 19. årh.

4400643. SVAMPESKE. 2 stk. Sølv, 19. årh.

Suppeske kokos: Håndtag og beslag i sølv. Skål kokosnød. Ca. 42 cm lang.
Suppeske, sølv: Drejet træhåndtag. 41,5 cm lang.

Suppeske kokosnød: Brugsslitage, skålen og skaftet er lidt løst i vedhæftet fil. Ridser og mærker.

Sopplev sølv: Brugsslitage. Ridser og mærker.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 128