4400643. SVAMPESKE. 2 stk. Sølv, 19. årh.
Suppeske kokos: Håndtag og beslag i sølv. Skål kokosnød. Ca. 42 cm lang.
Suppeske, sølv: Drejet træhåndtag. 41,5 cm lang.
Suppeske kokosnød: Brugsslitage, skålen og skaftet er lidt løst i vedhæftet fil. Ridser og mærker.
Sopplev sølv: Brugsslitage. Ridser og mærker.