4399934. LÆNESTOL, BAROK STIL.
Eg, skåret indretning, broderet polstring med kvinde- og dyreindretning. Sandsynligvis materiale fra systrana Hultgren, Stockholm.
Højde 116cm, sædehøjde 45cm.
Bredde 66cm.
Dybde 65cm.
Slid og slid på overfladen, ridser, mærker.