TABURETTER, et par, rokoko, 1700-/20. århundrede.

4399188. TABURETTER, et par, rokoko, 1700-/20. århundrede.

Højde ca. 45 cm
Størrelse ca. 50 x 50 cm.

Arbejdstungt
Ridser, ridser
Pletter på tekstil
Hård polstring
Senere malet.

Få foretaget en gratis vurdering!

Højde ca. 45 cm
Størrelse ca. 50 x 50 cm.

Arbejdstungt
Ridser, ridser
Pletter på tekstil
Hård polstring
Senere malet.

Antal besøg: 857