TENSTOP, Østrig, 1700-tal.

TENSTOP, Østrig, 1700-tal.
4398916. TENSTOP, Østrig, 1700-tal.

Højde 24 cm, diameter ved fod 11,2 cm.
Tre stemplet på overkantbøjlen bla med Krems.
Indgraveret på låg: Anna Eliesabet Shingern 1780.

Brug ridser.

Få foretaget en gratis vurdering!

Brug ridser.

Antal besøg: 159