FOLKE RICKLUND. Tegninger, 2 stk, filtspids, signeret.

439571. FOLKE RICKLUND. Tegninger, 2 stk, filtspids, signeret.

Fælles køkken, 22 x 27,5 cm, signeret og dateret -41.
Mor med baby, monogram signeret FR.

Brugsslitage. Foldemærker på den mindre tegning.

Kunstner/designer

Folke Ricklund (1900–1986)

Få foretaget en gratis vurdering!

Kunstner/designer

Folke Ricklund (1900–1986)

Antal besøg: 726