Flere dele stemplet "Gabriel Sweden" og visse dele med stelnummer.
I alt 68 dele - Heriblandt:
16 spisetallerkner, Ø: cirka 25 cm.
12 små tallerkner, Ø: cirka 20 cm.
En lille tallerken, dia: cirka 16 cm.
7 store kopper, Højde: cirka 8 cm.
8 små kopper, Højde: cirka 6 cm.
En flødekande, højde: cirka 6 cm.
6 små vaser, højde: cirka 4,5 cm.
En skål, dia: 25 cm.
To fade, længde: 23-25 cm.
Seks dybe tallerkener, dia: cirka 19 cm.
To små dybe tallerkener, dia: cirka 12 cm.
En stor dyb skål, dia: cirka: 18 cm.
Et stort rundt fad, dia: cirka 32 cm.
To fade med hank, dia: cirka 17 og 21,5 cm.
To gryder med låg, højde hhv: 10 og 18 cm.
Dia: cirka 23 cm. og 13 cm.
Brugsslitage, herunder små hak på kanter top og bund, skræmmer, ridser. Kalkrester i enkelte kopper.
I alt 68 dele - Heriblandt:
En skål, dia: 25 cm.
To fade, længde: 23-25 cm.
Dia: cirka 23 cm. og 13 cm.