MARC CHAGALL. EFTER. „Omkring hende.“ farve litografi.
4395025. MARC CHAGALL. EFTER. „Omkring hende.“ farve litografi.
Marc Chagall (1887-1985), var en russisk-fransk maler og medstifter af surrealismen.
Signeret nede t.h.: Marc Chagall og nummereret 58/150 nede t.v. Indrammet under glas i en passepartout. Dimensioner ca. ramme 70 x 85 cm, passepartout 50 x 65 cm.