4394976. JOSÉ BENLLIURE GIL. „Kardinalens besøg“.
Olie på lærred.
Signeret og placeret i Rom. På bagsiden, en etiket af Barrachina og Ramoneda.
Vedhæftet er et certifikat fra Anquin's Gallery i Reus.
43x57 cm.
Små fejl i billedlaget. Ramme i støbt og forgyldt træ med fejl.
Olie på lærred.
43x57 cm.