KANAPÉER. Neo-Rococo, 20. århundrede.

4394362. KANAPÉER. Neo-Rococo, 20. århundrede.

Drejede træben med messingfødder.
Ifølge kunden var det oprindeligt ejet af grundlæggeren af Kappahl.

Længde ca. 145 cm
Ryghøjde ca. 92 cm
Armlæns højde ca. 57 cm
Dybde ca. 85 cm på det dybeste punkt.

Brugsslitage, farvet stof, dekorative bånd delvist løse, malingspletter og udslip på træhåndtaget.

Få foretaget en gratis vurdering!

Længde ca. 145 cm
Ryghøjde ca. 92 cm
Armlæns højde ca. 57 cm

Antal besøg: 269