EINAR DRAGSTED, 8-armet lysestage i sølvplet, dansk sølvsmed, Danmark, 1900-tallets midte.

4393654. EINAR DRAGSTED, 8-armet lysestage i sølvplet, dansk sølvsmed, Danmark, 1900-tallets midte.

8-armet lysestage i sølvplet. Udført hos den danske sølvsmed Einar Dragsted og stemplet "E.Dragsted 12 Denmark" under foden.

Højde: 20,5 cm. Diameter: 22 cm.

Alders- og brugsslitage. Flere af armene fremstår lettere skæve.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 208