SKÆNK, Dalarna, Dateret 1787.

SKÆNK, Dalarna, Dateret 1787.
4393321. SKÆNK, Dalarna, Dateret 1787.

Skabsdøre med baghyldedekoration og skehylde. Nederst tre trækstænger med låse.

Højde ca 211 cm
Bredde 121 cm
Dybde 56 cm.

Nøgle til skabsdøre leveres, låse fungerer. Nøglen til skufferne mangler, låsene er ikke funktionstestet, der gives ingen funktionsgaranti. Alderslid, serviceslid, slid/slid, indersiden af overskabet senere malet. Manglende ringe til beslag på snorekasser. Muligvis endda beslag, der sad rundt om låsene.

Få foretaget en gratis vurdering!

Højde ca 211 cm
Bredde 121 cm
Dybde 56 cm.

Antal besøg: 1.009