439309. LEV TCHISTOVSKY. Nøgenmodel, akvarel, blyant, signeret og dateret Paris 1937.
Pladens samlede mål 44 x 61 cm.
Klingen er stemplet CF i øverste højre hjørne.
Samlet mål inklusiv ramme 48 x 65 cm.
Ryg mærket med blyant S 13, T.506, 3/8/46, f3.