4392410. ARTHUR K. MADERSON (B. 1942). UNDERSØGELSE FOR AFTENSKYGGER, WEYMOUTH.
Olie på lærred monteret på panel, signeret, også tituleret og signeret a tergo, 23 x 36cm (billede), 39 x 52cm (ramme)
*Kunstnernes videresalgsrettigheder gælder for dette parti.