439090. SKÅL på FOD, kunstglas, Gunnel Sahlin, Kosta Boda, Kunstnersamling, anden halvdel af det 20. århundrede.
Skål i gul glasmasse, til fods i blå glasmasse. Signeret Kosta Boda Art Coll G. Sahlin 59520. Label mærket til fods.
Højde 20 cm.
Diameter ca 28,5 cm.
Brugsslitage.