BAKKEBORD, gustaviansk stil, 1800/20. århundrede.

4389344. BAKKEBORD, gustaviansk stil, 1800/20. århundrede.

Med løs bakke i malet ark. Gråmalet knogleramme med kanylerede ben.
Bredde 75 cm. Dybde 50 cm. Højde 70,5 cm.

Brugsslitage. Renoveret med senemaleri. Bestemt farvetab. Ramme med mindre tørre revner.

Tema

Art & Antiques XI

Få foretaget en gratis vurdering!

Tema

Art & Antiques XI

Antal besøg: 1.212