TO PAR FYLDTE LYSESTAGER.

TO PAR FYLDTE LYSESTAGER.
4387696. TO PAR FYLDTE LYSESTAGER.

For at inkludere et par victorianske fyldte sølvlysestager, af dekorativt design med riflet tilspidset stilk og indgraveret kam, stemplet Thomas Bradbury & Sons (Thomas Bradbury III & John S Henderson), London, 1884, højde 20 cm. Med mindeindgraveret ordlyd omkring basen, der ser ud til at være en pensionsgave. Sammen med to senere dværglysestager, af afrundet form og stemplet med jubilæumsmærket Sølv 1977. (4).

Alder og håndteringsslitage med mærker og buler på steder, se online billeder.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 145