MARI SIMMULSON. Vase, fajance, Upsala-Ekeby.

4386029. MARI SIMMULSON. Vase, fajance, Upsala-Ekeby.

Vase i glaseret fajance med motiv af kvinde. Mærke mærket „Upsala-Ekeby“, monogram signeret nedenunder.
Højde 14 cm, bredde 7 cm, dybde 7 cm.

Brugsslitage. Indvendigt snavs.

Kunstner/designer

Mari Simmulson (1911–2000)

Få foretaget en gratis vurdering!

Kunstner/designer

Mari Simmulson (1911–2000)

Antal besøg: 154