4385782. KLIPPEBLAD. Allmoge, træ, dateret 1864.
Stenblad/linnedfastgørelse i træ med gennembrudt og skåret indretning. Dateret på bagsiden „1864" og „AB, JD“.
Længde 49 cm, bredde 16 cm, højde ca. 3 cm.