Et sæt med 7 lænestole, rattan.

4385116. Et sæt med 7 lænestole, rattan.

Proveniens: Johannesbergs Slott.
7 mørkfarvede rattan lænestole med fastgjorte ben. Polstrede vendbare puder i let stof.
Højde ca. 79 cm, sædehøjde ca. 44 cm, bredde ca. 73 cm, dybde ca. 65 cm.

Slid, bånd mangler/er beskadiget, malingstab, gnidning, pletter, huller.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 495