ASIATIKA samleobjekter, 11 stykker, herunder Pagodeskulptur i fedtsten, Kina, 20. århundrede.
4384715. ASIATIKA samleobjekter, 11 stykker, herunder Pagodeskulptur i fedtsten, Kina, 20. århundrede.
Pagodeskulptur i fedtsten, Kina, højde ca. 24 cm.
Figur, mand, palisander, Kina, højde ca. 24 cm.
Figur, træ, Kina, højde ca 6,5 cm.
Orkidéfad, metal, mærket 380626 5033, mål ca. 10x12 cm.
FAD, kobber, Thailand, 1965, mål ca. 8x12,5 cm.
2 stk Krystaller, Hjorte & tempel, højde ca. 5 cm, ca 4x4 cm.
4 ugler, malet træ, højde ca. 6-7 cm.
Brugsslitage, overfladesnavs, flisning og flisning på uglerne. Limet top på pagodeskulpturen. Knæk i fiskens hale på den mandlige figur.