4384664. DAN LINDGREN. Litografi, Umeå motiv, Signeret, 1978.
Umeå Bykirke fra floden
Signeret og nummereret i kridt: 4/275 Dan Lindgren 78
Dimensioner på billedområdet: 70 x 56 cm
Dimensioner med ramme: 88 x 76 cm.
Karmslid, evt. let gulnet blad, ingen andre bemærkninger.