438393. LEGETØJ, 2 stk. Wood, "Bedstefars bil" og Pluto, Brio, 1960'erne.
"Bedstefars bil", længde 19 cm, Pluto med længden 29 cm.
Bilens fører med trætab på hatten, forrude mangler, Pluto med kortere ben og ører mangler, ellers Brugsslitage og laktab.