4382919. KINESISK BRODERET SILKE AFTENTASKE.
En kinesisk aftentaske, broderet med insekter og blå blomster, med gennemboret forgyldt metalfiligranbeslag og silkeforet interiør. Også med en mindre taske indeni, og i æsken. 14 cm høj, 18 cm på tværs, kasse 23 cm x 15 cm.
taske i god stand, lidt plettering/slitage på metalholderen over tid.
kasse, lidt slidt rundt om kanterne.