KINESISK BRODERET SILKE AFTENTASKE.

4382919. KINESISK BRODERET SILKE AFTENTASKE.

En kinesisk aftentaske, broderet med insekter og blå blomster, med gennemboret forgyldt metalfiligranbeslag og silkeforet interiør. Også med en mindre taske indeni, og i æsken. 14 cm høj, 18 cm på tværs, kasse 23 cm x 15 cm.

taske i god stand, lidt plettering/slitage på metalholderen over tid.
kasse, lidt slidt rundt om kanterne.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 165